Sklep myśliwski z bronią i amunicją

TARNOBRZEG:   15 823 82 75 [8-16, wt, śr, pt]

POZNAŃ:           61 853 24 76 [10-18, pn-pt]


TARNOBRZEG@ASTROCLASSIC.PL
POZNAN@ASTROCLASSIC.PL

Home News Celowniki optyczne Weaver już ofercie AstroClassic


Celowniki optyczne Weaver już ofercie AstroClassic Wszystkie

Data:
Jesteś tutaj > Strona główna > Aktualności > Celowniki optyczne Weaver już ofercie AstroClassic

Celowniki optyczne Weaver już ofercie AstroClassic

Data: 16.10.2012

Po wnikliwej kwalifikacji AstroClassic został wyłącznym przedstawicielem marki Weaver w Polsce.

Dzięki temu jedne z lepszych na rynku celowników optycznych są już dostępne.
Pierwsza partia celowników z przeznaczeniem dla myśliwych i dla służb mundurowych jest już w w naszym magazynie.
Dostępne są także obejmy i bazy montażowe Weaver, Redfield i Simmons.


Zapraszamy do zapoznania się z ofertą tych artykułów na stronie
www.astroclassic.pl

http://www.astroclassic.pl/search/LUNETY-CELOWNICZE/?category=251

http://www.astroclassic.pl/search/MONTAZE-DO-LUNET/?category=316

 

Historia marki Weaver

William Ralph Weaver urodził się w 1905 roku.  W 1930 roku, w Newport (Kentucky) założył WR Weaver Co. – firmę, która szczyci się najdłuższymi tradycjami pośród wszystkich amerykańskich producentów optyki. Swój pierwszy celownik optyczny Weaver zbudował ręcznie. Tuż po założeniu firmy na rynek trafił prosty, bardzo mocny celownik Weavera, oznaczany sygnaturą 30/03 (3x 1930). Luneta dysponowała trzykrotnym pozornym przybliżeniem oraz korpusem o średnicy ¾ cala. Luneta była lżejsza, dobra jakościowo i co najważniejsza znacznie tańsza od modeli z Europy. Od początku istnienia aż do chwili obecnej firma hołduje jednej zasadzie – wszystko co robi czy sprzedaje musi charakteryzować się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. W opinii ekspertów optyki celowniczej nie ma drugiego producenta w świecie, który byłby w stanie zaoferować tak doskonałe parametry za podobne pieniądze.

W 1933 roku Bill Weaver przeniósł się do większego zakładu w El Paso, w Teksasie. Zatrudniał wtedy zaledwie dwóch pracowników, a cały majątek firmy mieścił się na ciężarówce. W szczytowym momencie rozwoju czyli w latach sześćdziesiątych fabryka Weavera zatrudniała już 600 osób. Ponoć właśnie wtedy prawie połowa amerykańskich celowników optycznych nosiła logo firmy.

Podczas II wojny światowej Weaver wyprodukował ponad 36.000 celowników snajperskich M73B1s (wojskowe oznaczenie modelu 330 C). Luneta była osadzana na świetnym karabinie wyborowym M1903A4. Po wojnie Weaver wprowadził popularne modele dla myśliwych, oznaczane sygnaturą K 2.5 oraz  K 4. Zostały one następnie zastąpione przez nowsze celowniki serii Classic K oraz V- Series.  Potem przyszły czasy doskonałych modeli Super Slam, Grand Slam i Tactical. Nostalgia za tradycją i czasami dobrego, stalowego Weavera jest jednak w Ameryce tak silna, iż wznowiono produkcję staruszka o parametrach 4 x 38. Ten ciężki, wręcz pancerny celownik, ostatni „old boy” Weavera jest wciąż popularny w Stanach Zjednoczonych, mimo dość wysokiej ceny. Mówi się, iż można nim cały dzień wbijać gwoździe, a potem spokojnie założyć na sztucer. Ponoć luneta  nie dość że będzie działała, to jeszcze nastaw nie trzeba korygować.

W 1968 roku Bill Weaver został zmuszony do sprzedaży swojego przedsiębiorstwa z powodu silnej konkurencji z zagranicy, która zachwiała pozycją firmy.
Zmarł siedem lat później, w dniu 8 listopada 1975 roku.

Jego firma  była sprzedawana kilka razy, z różnym szczęściem. Obecnie Weaver należy do koncernu ATK. 

‹ Powrót