Sklep myśliwski z bronią i amunicją

TARNOBRZEG:   15 823 82 75 [8-16, pn-pt]

POZNAŃ:           61 853 24 76 [10-18, pn-pt]

TARNOBRZEG@ASTROCLASSIC.PL
POZNAN@ASTROCLASSIC.PL

Home News Doskonały wynik lornetki NEW FORESTA 10x50 DCF w teście optyczne.pl

Doskonały wynik lornetki NEW FORESTA 10x50 DCF w teście optyczne.pl Wszystkie

Data:

W ostatnich dniach optyczne.pl zakończył test kilku lornetek dachopryzmatycznych o parametrach 10x50.
Lornetki Vixen serii NEW FORESTA i tym razem nie zawiodły.

Według wyników testów NEW FORESTA 10x50 DCF wyróżniała się najniższą masą w tej klasie sprzętu przy bardzo dobrej transmisji.

"Nie mamy wątpliwości, że seria New Foresta japońskiej firmy Vixen jest udana. W naszych testach mieliśmy już modele 8x32 oraz 8x42 i oba zebrały pozytywne noty, charakteryzując się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny."

"Na pochwały zasługują waga i gabaryty testowanej lornetki. Niniejsza tabela wyraźnie pokazuje, że mamy do czynienia z jedną z najlżejszych lornetek w tej klasie sprzętu."

"W czerwonej części widma transmisja sięga wysokiego poziomu 90%, a w centrum zakresu widzialnego wyraźnie przekracza 80%. To bardzo rozsądne wyniki jak na ten poziom cenowy. Oczywiście wolelibyśmy, żeby wykres był bardziej płaski, ale i tak dostajemy sporo więc nie ma powodów do narzekań."

"Bardzo ważne jest to, że lornetka, przy wielu dobrych osiągach (takich jak np. w przypadku astygmatyzmu, dystorsji, odblasków czy wyczernienia) nie notuje żadnych poważnych wpadek."

"Nasza ostateczna ocena testowanej lornetki jest bardzo pozytywna. Warto podkreślić, że jej wynik jest porównywalny do solidnie wykonanych instrumentów z pryzmatami Porro (np. Pentax PCF 10x50 WP, Nikon Tundra 10x50 CF WP czy Leupold Mesa 10x50). A jeśli lornetka dachowa, kosztując tyle samo co Porro, osiąga bardzo podobne wyniki, to naprawdę nie mamy żadnych wątpliwości aby taki instrument wszystkim polecać."

Vixen New Foresta 10x50 DCF - test lornetki

Lornetki New Foresta DCF na astrozakupy.pl

‹ Powrót