Karabin samopowtarzalny ANDERSON AM-15 Sniper RF85 kal .223 Rem./5,56mm NATO

9 900,00 

SKU: ANBRB2K868A001R Kategorie: ,

Kup u nas:

    Magazyn Tarnobrzeg
    Magazyn Poznań
(✅ - dostępny ⛔ - niedostępny)

lub:

Zamów do wybranego sklepu
Produkt koncesjonowany - dostepny tylko na pozwolenie.
Broń snajperska wysokiej klasy, oparta na niezawodnym karabinie wojskowym M16, należącym do rodziny Armalite AR-15. Ciężka i długa lufa (610 mm, ze stali nierdzewnej) wykonana jest w zawężonych tolerancjach. Poprawia  to parametry skupienia. Krótki skok gwintu pozwala na celne strzelanie ciężkimi pociskami.  
Wyczynowa, regulowana kolba pozwala na dostosowanie długości osady do indywidualnych wymagań strzelca. Chwyt pistoletowy Magpul jest profilowany pod dłoń strzelca. Grzbiet kolby prowadzony jest na jednej linii z lufą, ogranicza to podrzut i ułatwia szybkie powtórne naprowadzenie broni na cel.
Niska, długa szyna montażowa Picatinny pozwala na łatwe osadzenie celownika optycznego (także z nasadkami termo czy noktowizyjnymi).  Broń jest wyposażona w dosyłacz zamka; zwiększa to pewność działania w  warunkach silnego zanieczyszczenia.
Symbol RF85 oznacza że karabin przygotowano w specjalnej technologii. Takiej broni nie trzeba smarować (oliwić). Tarcie części mechanicznych jest ograniczone o 85% w stosunku do klasycznej broni typu M16. Proces RF85 przyspiesza przeładowanie, zwiększa też wyraźnie żywotność podzepołów stalowych. w tym lufy.
Karabin nadaje się przede wszystkim do strzelań sportowych, zarówno taktycznych (długodystansowych) jak i na skupienie (benchrest). W wyposażeniu karabinu znajduje się dwójnóg oraz kufer transportowy.
Typ przeładowania

samopowtarzalna

Kaliber

5,56mm NATO/.223 Rem.

Kraj pochodzenia

USA

Producent

Anderson

Typ broni

karabin

Materiał

stal węglowa

Wykończenie

oksyda – mat

Typ lufy

varmint

Masa [g]

4900

Długość lufy

610mm/24"

Skok gwintu [cale]

1:8

Długość całkowita [mm]

1160

Magazynek - pojemność [szt.]

20

Magazynek - typ

wymienny, pudełkowy, dwurzędowy

1