Sztucer powtarzalny HOWA 1500 Mini Action EXCL kal .223 Rem., lufa 508mm

3 750,00  z VAT

Email when stock available

SKU HOBRHMXL223B Kategoria

Stan magazynowy

Magazyn Tarnobrzeg
Magazyn Poznań

Zgodne ze stanem faktycznym

Opis

Repetier produkcji japońskiej oparty na nowym systemie Mini Action (MA). MA charakteryzuje się skróconym zamkiem i komorą zamkową. Obniża to masę broni oraz skraca czas przeładowania. Kute na zimno lufa i komora zamkowa zapewniają dużą wytrzymałość i trwałość całej konstrukcji. Ciężka varmintowska lufa zapewnia dużą sztywność i niskie wibracje wylotu. Poprawia to parametry skupienia. Czterotaktowy zamek ślizgowo – obrotowy funkcjonuje lekko i cicho. Nowoczesny, regulowany mechanizm spustowy typu H.A.C.T to zupełnie nowa klasa wśród spustów fabrycznych. Trójpozycyjny bezpiecznik pozwala na rozładowanie sztucera także w pozycji pośredniej, zabezpieczonej. Otwory gazowe w zamku i komorze zamkowej podnoszą poziom bezpieczeństwa strzelca w przypadku użycia wadliwej amunicji. Zastosowano regulowane łoże taktyczne z kolbą składaną. Nagwintowany wylot lufy pozwala na zastosowanie modulatora bądź tłumika płomienia. Howa M1500 MA EXCL to idealna broń do strzelań wyczynowych oraz na drapieżniki i sarny. Sprawdzi się także w regularnym treningu strzeleckim. Wymienny magazynek mieści 10 sztuk amunicji.

Każdy sztucer firmy Howa zapewnia wysokie parametry skupienia – minimum 1 MOA/100 m, przy amunicji fabrycznej typu Match. Dostępne są jednoczęściowe, stalowe szyny montażowe na celownik optyczny.

Do broni rekomendowane są naboje z pociskami o masach 4,5 – 4,99 g. Bardzo dobre wyniki skupienia zapewnia amunicja z ciężkimi pociskami typu HPBT firm GGG, Lapua oraz Sellier & Bellot.

Dane techniczne

Producent

Howa

Typ broni

sztucer

Kaliber

.223 Rem.

Typ przeładowania

powtarzalna

Siła oporu spustu [kg]

1,13 – 1,72, fabrycznie 1,36

Kraj pochodzenia

Japonia

Materiał

stal węglowa

Wykończenie

oksyda – mat

Ilość bruzd w lufie

4

Osada

tworzywo sztuczne

Długość lufy

508mm/20"

Skok gwintu [cale]

1:8

Długość całkowita [mm]

1010

Masa [g]

3290

Magazynek - pojemność [szt.]

10

Magazynek - typ

wymienny, pudełkowy, dwurzędowy

Może spodoba się również…

Sztucer powtarzalny HOWA 1500 Mini Action EXCL kal .223 Rem., lufa 508mm